1 MİLYAR TL’LİK VURGUN

2019 yılında göreve geldiğinde, Merkezefendi Kurucu Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu tarafından kasada 40 Milyon TL ile devralan CHP’li Şeniz Doğan’ın 1 MİLYAR TL’lik borçlanma olması büyük tepkilere yol açıyor.

2014 yılından kurulan Merkezefendi Belediyesi’nin ilk belediye başkanı Muhammet Subaşıoğlu’ndan 2019 yılı seçimlerinde, Merkezefendi Belediyesi kasasında 40 Milyon TL para ile bırakılan bütçe bugün, Merkezefendi Belediyesi tarihini en borçlu yıllarını yaşıyor. Her geçen gün kötüye giden belediye bütçesi borçlanmanın yanı sıra satılan arsaların paraları da harcandı.

1 MİLYAR TL’ye yakın borcu olduğu öğrenilen Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’ın bu borçlara karşılık ise ortada olmayan hizmetler ise Merkezefendi İlçesi’nde büyük tepkiye yol açıyor. Bu paraların nereye harcandığı konusunda şeffaf olmayan Şeniz Doğan ve yönetimi yaşanan fatura skandalları ile de gündeme gelen bir belediye başkanlığı ile dikkat çekiyor.

DEĞERLİ ARSALAR SATILDI

Borçlanmada tarihi rekor kıran Şeniz Doğan’ın değerli arsaları da satması ve satışta yaşanan şaibeli iddialar ise ucuza satılan arsaların neden ucuza satıldığı ve Belediyenin zarara uğratılması da tepkileri arttırıyor.

Bunları da sevebilirsiniz