ÇAVUŞOĞLU: KANALİZASYON, HALK SAĞLIĞINI TEHDİT EDİYOR, BELEDİYE İZLİYOR!

CHP Denizli Büyükşehir Belediye Başkan adayı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Çivril’de Kıralan ve Çıtak Mahallelerinin kanalizasyon atıklarının Büyük Menderes’e döküldüğünü açıkladı. Duruma tepki gösteren Çavuşoğlu, “Kanalizasyon, halk sağlığını tehdit ediyor, belediye izliyor! İki mahallenin kanalizasyonu, Büyük Menderes Nehri’ne karışıyor. Kanalizasyon nehre akarken katı atık bedeli alınıyor” dedi.

Halk sağlığını tehdit eden büyük ihmali CHP Denizli Büyükşehir Adayı Bülent Nuri Çavuşoğlu gündeme getirdi. Başkan Adayı Bülent Nuri Çavuşoğlu, bu tehlikeye dikkat çekmek için tam da iki kanalizasyonun Menderes Nehri’ne karıştığı noktaya CHP Çivril Belediye Başkan Adayı Semih Dere ile birlikte gitti. Çavuşoğlu yaptığı burada yaptığı açıklamasında; “Çivril’de İki mahallenin kanalizasyon atığı Büyük Menderes Nehri’ne karışıyor. Bölge halkı defalarca yetkili makamlara şikayette bulunduklarını ancak sonucun değişmediğini söylüyor. Yani kanalizasyon nehre karışmaya devam ediyor” dedi. Başkan Adayı Çavuşoğlu; “Gördüğünüz tablo içimizi acıttığı için buraya geldik. Gördüğünüz kanalizasyonların bir tanesi Kıralan’a bir tanesi Çıtak’a ait. Bu iki kanalizasyon, tüm kimyasal atıkları, foseptik de dahil olmak üzere, Denizli Büyükşehir Belediyesi kanalizasyon sorununu çözmediği için Menderes Nehri’ne vermekte. Tarım arazileri bu sulama boruları vasıtasıyla da ve buradaki arazilerin tamamı bu nehirden su alarak arazilerini sulamakta” dedi. “Bu kimyasal atıklarla sulanmış olan arazide yetişen ürünlerin ne kadar sağlıklı olduğunu” düşünün diyen Çavuşoğlu, vatandaşa seslendi. Bir çevre felaketine sebep olan bir belediye başkanının vicdanının kalıp kalmadığını sordu. Bu tablonun ortadan kalkması gerektiğine dikkat çeken Çavuşoğlu; “Hem Kıralan’daki hem Çıtak’taki kardeşlerimizin kanalizasyon sorununun çözülmesi noktasında onların yanında olacağım” diye konuştu.  “Hem doğayı hem tarımı koruyacaklarının altını çizen Çavuşoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a seslendi:“10 yıldır bu şehirde Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaparken Çivril’in en büyük iki mahallesi olan Kıralan ve Çıtak’ın bu sorununun çözülmesi gerekiyordu” dedi.

“GÖREVE GELİR GELMEZ ÇÖZECEĞİM”

Çavuşoğlu, göreve geldiğinde ilk çözeceği sorunlardan birinin Kıralan’daki kanalizasyon sorunu olacağını söyledi. Başkan Adayı Çavuşoğlu; “Kanalizasyon sorununu çözmediğiniz yerde katı atık bedeli altında bu insanlardan aldığınız ücretlerin vicdan azabını da sizlere havale ediyorum.” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz