CHP DENİZLİ ADAYI ÇAVUŞOĞLU’NDAN GÜNEY’DE GÖRKEMLİ MİTİNG

Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Güney İlçesi’nde kalabalık ve coşkunun dorukta olduğu bir mitinge daha imza attı. Denizli CHP Milletvekilleri Gülizar Biçer Karaca, Şeref Arpacı, Güney CHP Belediye Başkan Adayı Mehmet Ali Eraydın’ın da hazır bulunduğu mitinge yaşlı genç, kadın erkek yüzlerce Güneyli katıldı.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bülent Nuri Çavuşoğlu, otobüsün üzerine halka seslenmek için çıktı. Meydanı dolduran halk “Nerde Hani” adlı seçim şarkısını hep birlikte söyledi. Konuşmasına, “Ne diyoruz hep yalan hep dolan. Biz artık diyoruz ki insanların kandırılmadığı bir Denizli’yi yaratmaya geliyoruz” diye başlayan Bülent Nuri Çavuşoğlu, “Toprağı kim tohumla buluşturacaksa, kim hayvancılık yapmak istiyorsa baş tacı edeceğimiz bir sistem olsun istiyoruz arkadaşlar.” dedi.

Tarım, hayvancılık, turizm, sosyal belediyecilikle ilgili projelerini detaylarıyla anlattı. “Çok şey yapacağız ama ilk yapacağımız işlerden biri size söz veriyorum yalan söylemeyeceğiz.” diyen Çavuşoğlu, eleştiri oklarını iktidar belediyesine yöneltti.

ÇAVUŞOĞLU’NDAN İKTİDAR BELEDİYESİNE SERT TEPKİ: “İNSANDA BİRAZ UTANMA OLUR!”

Çavuşoğlu, “10 sene önce geldiler.  Bu meydanda gözünüzün içine bakarak Denizli’de ne varsa Güney’de de olacak dediler. 10 seneden beri Güney’de ne değişti? “ diye sordu. Atık suyun gideceği kanalizasyon olmasa dahi atık su bedeli alındığını, sudan fahiş ücretler aldıklarını, tüm halkın fakirleştiğini söyleyen Çavuşoğlu, “Diyorlar ki afişlerinde, halk ekmek halk süt açacağız. İnsanı ucuz süt, et, ekmek için kuyruğa sokan iktidar. Senin görevin o insanların en güzel şekilde yaşayacağı sistemi kurmaktır.” diye seslendi.

“KORKMAYIN ÇARE VAR, ÇARE SİZSİNİZ”

Çavuşoğlu, “10 sene içinde yüzü gülen insanlardan karamsar insanlara giden Denizli’yi yarattılar. Korkmayın çare var, çare sizsiniz.” diyerek ardından halka, “Söylediğim şeyleri yapamayacak olursam 5 sene sonra bu meydanda beni taşlayın.” dedi. Çavuşoğlu, “Bütün emeklilere, annelerimize söyleyin onların da kardeşi olacağım.” diye konuştu.

“SAHTE VAATLERDEN BIKTIYSANIZ…”

Halka çağrıda bulunan Çavuşoğlu, “Yapmanız gereken ufacık bir şey var. Eminim hepinizin tanıdıkları vardır. Önce Güney’deki komşularınızdan başlayacaksınız. Sahte vaatlerden bıktıysanız, gerçekten üreten bir Denizli istiyorsanız genç bir Mehmet Ali olsun istiyorsanız, yanına da fena değil kara kuru bir oğlan var onu da Büyükşehire seçelim diyorsanız çok çalışacaksınız. Benim adıma bulunduğunuz hiçbir vaatten dolayı başınızı öne eğdirmeyeceğim.” sözleri de büyük alkış aldı.

“SİZE SÖZ VERİYORUM ZENGİNLEŞMEYECEĞİM”

“Size söz veriyorum zenginleşmeyeceğim, halkımı zenginleştireceğim. Yanımda beslediklerimin devasa binaları olmayacak. Kimin olacak biliyor musunuz bu halkımın olacak. Yol arkadaşlarımdan birinin zenginleştiğini görürseniz yakamdan tutun hesap sorun.” diyen Çavuşoğlu’nun konuşması sık sık alkışlarla kesildi. CHP adayı Çavuşoğlu sözlerini, “Bu halkı zenginleştiremezsem, anneleri mutlu hale getiremezsem bu yaptığım görev bu şehirde yaşamak bana zulüm olur.” diye bitirdi.

Bunları da sevebilirsiniz