MERKEZEFENDİ’NİN EMEKLİLERİ DAHA AKTİF BİR YAŞAM SÜRECEK

7’den 70’e Merkezefendi’de yaşayanların hayatına dokunacak projeleri ile başkanlık yarışında öne çıkan AK Partili Ekrem Başer’in, emeklilere özel Sosyal Yaşam Aktivite Merkezleri Projesi emeklileri sevindirdi. Boş zamanlarını aktif bir şekilde değerlendirmek isteyen emekliler, merkezleri dört gözle bekliyor.

Cumhur İttifakı’nın AK Partili Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Ekrem Başer, emeklilerin sosyal hayata aktif şekilde katılmalarını ve kaliteli vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla Merkezefendi’nin farklı bölgelerinde sosyal aktivite merkezleri açmayı planlıyor. Emeklilerin hayat kalitelerinin artırılması hedeflenen bu merkezlerde sunulan tüm hizmetler ücretsiz olacak. Emeklilerin sosyal hayata katılımı ve mutlu bir yaşam sürdürebilmeleri için hazırlanan Sosyal Dayanışma ve Aktivite Merkezleri’nde, kültür-sanat kulüpleri, eğitici ve hobi kursları, spor aktiviteleri gezi etkinlikleri gibi çok sayıda etkinlikler düzenlenerek emeklilerin zamanlarını daha verimli ve etkin kullanmalarına yardımcı olunacak.

EMEKLİLER DAHA AKTİF YAŞAYACAK

Bu sosyal aktivite merkezleri, emeklilerin sosyal izolasyondan kurtulmalarına ve toplumla daha fazla etkileşimde bulunmalarına da olanak tanıyacak. Aynı zamanda yaşlıların zihinsel ve fiziksel sağlıklarını korumalarına ve geliştirmelerine destek olacak bu merkezler, emeklilerin hayatlarını daha aktif ve anlamlı hale getirmeye yönelik önemli bir adım olarak görülüyor. Ekrem Başer’in bu projesi yaşlı nüfusun topluma entegrasyonunu ve yaşam standartlarını yükseltmeyi de amaçlıyor.

PROJELERİ İLE ÖNE ÇIKIYOR AK Parti Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Ekrem Başer’in, emeklilere yönelik Sosyal Aktivite Merkezleri Projesi emeklilerin hayatlarını zenginleştirmek ve onlara mutlu, sağlıklı bir yaşam sürdürmeleri için gerekli destekleri sağlamak adına önemli bir çalışma. Başer’in, Merkezefendi için 7’den 70’e herkesi içine alan bu tür projelerine gelen olumlu tepkiler vatandaşın onu kabullendiğini ve başkanlık yarışında öne geçtiğini gösteriyor.

Bunları da sevebilirsiniz