EKREM BAŞER: MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ İŞKUR GİBİ ÇALIŞACAK

Cumhur İttifakı Adayı Ekrem Başer, iş bulmakta zorlanan gençler için Merkezefendi Belediyesi’nin iş dünyası ve insan kaynakları arasında köprü görevi üstlenecek bir birimle İŞKUR gibi çalışarak ilçe istihdamına katkıda bulunacağını söyledi.

Merkezefendi Belediyesi’nde 31 Mart’a doğru emin adımlarla ilerleyen Cumhur İttifakı Adayı Ekrem Başer, kendi dönemiyle ilgili önemli açıklamalar yapmaya devam ediyor. Başer, belediyenin iş dünyası ile çok sayıda işbirliği projesini hayata geçireceklerinin altını çizerken, işbirlikleri arasında en çok önemsediği başlıklardan birinin gençlere iş imkanın sağlanacağı rehberlik birimi olduğunu belirtti.

MERKEZEFENDİ İŞ DÜNYASININ KALBİ

Denizli’nin en genç ve başarılı iş insanlarından biri olan ve iş dünyasını siyasette temsil eden Ekrem Başer, Merkezefendi Belediyesi’nin insan kaynakları ile işveren arasında bir rehberlik köprüsü görevi üstlenmesi gerektiğine vurgu yaptı. Başer bu nedenle, binlerce ticari kuruluşun ve esnafın yanı sıra 883 fabrika ile 1-2 ve 3. sanayi sitelerinin Merkezefendi’de  belediyenin iş bulmakta zorlanan gençlere destek olmak amacıyla İŞ-KUR’a benzer bir birim oluşturmayı planlıyor.

İNSAN KAYNAKLARI DATASI OLUŞTURACAĞIZ

Göreve geldikten sonra iş garantili meslek edindirme kursları açacak olan Başer, gençlerin iş bulma süreçlerinde destek olacak köprü niteliğindeki birim sayesinde iş dünyasının ihtiyaç duyduğu pozisyonlar ile işe ihtiyacı olan donanımlı gençlere yönelik bir insan kaynakları datası oluşturacaklarını ifade etti.

İŞKUR GİBİ ÇALIŞACAK

Merkezefendi Belediyesi’nde İŞKUR yapısına benzeyecek olan birim bölgedeki esnaf, tüccar ve sanayici ile sürekli iletişim halinde olacak. Ayrıca iş arayan gençler Merkezefendi Belediyesi’nin bu ilgili birimine kaşıt olabilece, açık pozisyonları görüp belediye sayesinde kendisine uygun işlere müracaat edebilecek.

ÖNCELİKLİ GÖREVLERİMİZDEN

“Belediyelerimizin ciddi bütçesi ve yetkisi var. Elbette ilçemize ihtiyaç duyulan fiziki yatırımları yapacağız ama her fırsatta söylüyorum sosyal, kültürel ve ekonomik açıdan her türlü faaliyeti de eş zamanlı yöneteceğiz” diyen  Başer “İlçemizin istihdamına katkıda bulunmak, sakinlerimizin refah düzeyini yükseltmek bizim en önemli görevlerimizden biri olacak” diye konuştu

Bunları da sevebilirsiniz