CHP İL BAŞKANI HORZUM: YSK “YASAK” DİYOR AMA DİNLEYEN YOK

CHP İl Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Seçim dönemlerinde kamu binalarına seçim afişi, pankart, fotoğraf asılması, kullanılması yasak. Bu, YSK’nın açıkladığı seçim yasaklarında açıkça belirtiliyor.” ifadelerini kullandı.

CHP İl Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Geçtiğimiz günlerde itfaiye araçlarını oy amaçlı erzak dağıtımında kullanan Denizli Büyükşehir Belediyesi, bu kez de belediye otobüslerine Ak Parti’den yeniden aday gösterilen Osman Zolan’ın afişlerini astı. Otobüsler bir yanda yolcu diğer yanda AKP adayının afişlerini taşıyor. Denizli’de kamuya ait spor salonlarından otobüslere, duraklara kadar her yer AK Parti adaylarının afişleriyle kaplı.” ifadelerine yer verildi.

CHP YÖNETİMİ YSK’YA GİTTİ

CHP İl Başkanı Ali Osman Horzum, ilk tepkiyi otobüslerde gösterdi. Ardından YSK’ya gitti. CHP İl Başkanı Ali Osman Horzum, “AK Parti Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan hukukçudur, avukattır. Yani bu işleri bilir. O nedenle buna hata değil kasıt diyoruz” dedi. Horzum, adil olmayan yarışta 31 Mart’ta Denizli halkının en güzel cevabı vereceğini söyledi. Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin, kaynaklarını AK Parti propagandası için kullandığını söyleyerek CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Müjdat İlhan ile birlikte YSK’ya suç duyurusunda bulundu. YSK’dan jet karar çıktı. “Afişler bir an önce kaldırılsın” dendi. CHP örgütü, kararın ardından otobüse bindi, yasak tanımayan adayların afişlerini kendileri kaldırdı. Görüntüler ve YSK’nın kararı ulusal medyada da büyük ilgi gördü. Hem Sözcü TV’de Hem Halk TV Ana Haber Bülteni’nde yer aldı.

Bunları da sevebilirsiniz