ÇAVUŞOĞLU, O SORUNLARI NASIL ÇÖZECEK?

CHP Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bülent Nuri Çavuşoğlu İstanbul’da 2 kanalın davetlisiydi. Çavuşoğlu önce TELE 1’de, ardından Habertürk Tv’de projelerini anlattı.

CHP Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bülent Nuri Çavuşoğlu, ilgi çeken kampanyasıyla önce Tele 1’de Seçime Doğru programında Ülkü Çoban’ın konuğu oldu. Ülkü Çoban, “Hayat mücadelesine çocuk yaşta başlamışsınız, nasıl bir belediye başkanı olursunuz?” diye sordu. Çavuşoğlu, “Ortaokul yıllarımda 4 senem kamyon kasasında karpuzculukla geçti, sonra sağlık meslek lisesi okudum, sağlık personeli olarak çalıştım, sonra avukat oldum” dedi. Sözlerine,  “Halkın içinden gelen bir başkan adayı olarak halkın derdinden en iyi ben anlarım” diye devam etti.

Ülkü Çoban, “Denizli’de verilen sözler mutlaka olmuştur. Nedir o sözler ?” sorusunu yöneltti. O sırada Çavuşoğlu’nun yeni seçim şarkısı “NERDE HANİ?” ekrana geldi. Çavuşoğlu, yapılacağı söylenen projeleri aradıklarını ama bulamadıklarını söyledi, “Denizli halkı olarak “NERDE HANİ” diyoruz ” diye ekledi. Önemli olanın vaat etmek değil, hayata geçirmek olduğunu söyledi. Çavuşoğlu, geçtiğimiz günlerde Profesör Naci Görür’le bir araya gelip görüş almıştı. Deprem konusuna da ayrı başlık açtı. Yeni Denizli projesini ve deprem dirençli kent olmanın önemini anlattı.

DENİZLİ’YE NE VADEDİYOR?

Bülent Nuri Çavuşoğlu bu yayının ardından Habertürk ana haber bülteninde Mehmet Akif Ersoy’un sorularını yanıtladı. Çavuşoğlu, mevcut AK Parti Belediyesi’nin vadedip yapmadıklarını anlattı. Çavuşoğlu, “Teknokent, 2. Üniversite, stadyum, 250 TL taksitle ev… gibi gerçekçi olmayan vaatler yerine ayağı yere basan projelerimiz var” dedi.

Çocukların süt içemediği, evine ayda 1 kez bile olsa et girmeyen ailelerin bulunduğu bir şehirde uçuk projeleri gündeme getirmenin hiçbir inandırıcılığı olmadığını söyledi. Çavuşoğlu, “Denizli boşanmanın en yüksek olduğu iller arasında birinci. Suç oranının yüksek olduğu şehirler arasında da ikinci.” dedi.  Sunucu Mehmet Akif Ersoy bu gerçekleri şaşkınlıkla karşıladı. “Denizli zengin bir kent diye biliyorum yanlış mı biliyorum?” diye sordu. Çavuşoğlu,  Denizli’nin zenginliğinin tabana yayılmadığını, üretimde tekstil, mermer var ama katmadeğer yaratacak markası olmadığını söyledi. Ve turizm başlığını açtı.  “Turistler Denizli’ye geliyor, sadece Pamukkale’yi görüp gidiyor. Tur kültürünü oluşturarak turizmi genele yayacağız. Pamukkale’ye gelen turisti Denizli’nin bütün güzelliklerini görmeden bırakmayacağız” dedi.

Mehmet Akif Ersoy, 2014’te vadettiler yapmadılar diyorsunuz ama sonraki seçimde yine Ak Parti seçilmiş, bu kadar problemlerin olduğu bir kentte neden hep AK Parti yüksek oy aldı peki? diye sordu. Çavuşoğlu, “Geçen dönem ittifaklar vardı. Özeleştirimizi yaptık. Bu dönem üretim endeksli hayali olmayan projeler değil, ayakları yere basan halka dokunan sosyal belediyecilik odaklı projelerimiz var. Bunların sokakta karşılığını aldık” dedi.

“İnsanlar üretmiyor, yaşam şartları hem bu nedenle hem de kötü ekonomi politikaları yüzünden giderek kötüleşiyor. Pandemi döneminde üretimin önemini anladık.” diyen Çavuşoğlu, sosyal belediyecilikle üretimi geliştireceklerini söyledi.

“İnsanlar umutlanmak istiyor ellerinden tutulmasını istiyor” dedi. Kırsal bölgeye yönelik projelerini sıraladı. Tarımda mazot, gübre fide ve tohum…  hayvancılara yönelik olarak ise gebe düve projesini detaylarıyla anlattı. Çavuşoğlu, “Yem fabrikası inşa edeceğiz, Gebe düve vereceğiz, üretilen sütleri alıp kendi tesislerimizde paketlediğimiz halk süt  olarak 2-5 yaş arası çocuklarımıza ulaştıracağız” dedi.

“DENİZLİ DEVLET HASTANESİ İÇİN FARKINDALIK GEREK”

Çavuşoğlu, Denizli’yi tehdit eden deprem tehlikesini Habertürk ekranında da yineledi. Denizli Devlet Hastanesi’nin depreme dayanıksız olduğunun bir kez daha altını çizdi. Çavuşoğlu, “Şehir hastanesi temeli atıldı yapılmadı çürüdü. Farkındalık oluşturursak hastane yapımını hızlandırırız.” dedi. Çavuşoğlu’nu dikkatle dinleyen Sunucu Mehmet Akif Ersoy, paramotorlu afiş ve su faturası sergisi ile ilgili hayranlığını belirtmeden geçmedi. CHP Adayı Çavuşoğlu’nu,  “Çok akıcı keyifli bir yayındı, kampanyanız çok yaratıcı” diyerek uğurladı.

Bunları da sevebilirsiniz