ÇAVUŞOĞLU: HALK PLAJI’NI NE GÖREN NE DE DUYAN VAR

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin 2019’daki Cumhur İttifakı adayı Osman Zolan’ın en parlak seçim vaatlerinden biriydi. O Başkan oldu ama plaj hayali, gerçek olamadı.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan 2019 Yerel Seçim öncesi dev projeler diye duyurmuştu 258 projesini. Denizi olmayan Denizli’ye halk plajı açacağını söyledi. Çizgi filmlerle, fotoğraflarla uzun uzun hayalini anlattı, “projemiz hazır” dedi, oy istedi, istediği oyu aldı. Sözlerinin üstünden çok yaz geçti. Gerçekleştirmeye yetecek kadar zamanı vardı ama yapmadı. Şimdi halk plajı’nı ne gören ne de duyan var.

CHP Denizli Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Bülent Nuri Çavuşoğlu’nun ekibi Denizli sokaklarına çıktı. “Halk Plajı” aradı. Denizli halkına sordu. “Halk Plajı nerede?” sorusunu duyan vatandaşların ilk tepkisi “dalga mı geçiyorsunuz?” oldu. Denizli’de halk plajı mı varmış diyen çoğunluk önce “şaka” yapıldığını zannetti. Kısa süreli şaşkınlıktan sonra ise tepkilerini dile getirdi. “Bu yalana inanmış mı bizimkiler?” diye sordu. “Gezerler gezerler vaat verirler, icraat yok” diyen halk, yaklaşan yerel seçimler öncesinde hayata geçmeyen projeler için hesap soracak mı? sorusu ise 31 Mart’ta yanıt bulacak.

 

Bunları da sevebilirsiniz