CHP’li belediyede İYİ Partili başkan yardımcısının sefası

CHP’li belediyede İYİ Parti’ye oy topluyor

CHP ile İYİ Parti arasında 2019 yerel seçimde yapılan ittifak ile Merkezefendi Belediyesi Başkan yardımcısı olan Fatih Coşkun’un, 2024 yerel seçim öncesi İYİ Parti ile CHP arasında ortak aday iptal olmasına rağmen İYİ Partili Belediye Başkan yardımcısının görevi devam etmesi tepki topluyor. İYİ Parti Merkezefendi Belediye Başkan adayı olması beklenen Fatih Coşkun’un hala istifa etmemesi ve izinli olduğu günlerde Merkezefendi Belediyesi’ne ait olan makam aracını kullanması tepkileri arttırıyor.

2019 Yerel seçimlerinde Millet İttifakı ile Merkezefendi Belediyesi’ni kazanan CHP’li Şeniz Doğan’ın İYİ Partililer ile başı dertte. 2019 yerel seçiminden bu yana İYİ Partili meclis üyesi Fatih Coşkun’u Belediye Başkan Yardımcısı olarak atayan ve bu süre zarfında özellikle sorumluluğunda bulunan Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Plan ve Proje Müdürlüğü, Yazı İşleri Müdürlüğü gibi önemli birimlerin personel alımı ve bütçelerinden sorumlu başkan yardımcısı olan Fatih Coşkun’un hala istifa etmemesi dikkat çekiyor.

İZİN GÜNLERİNDE MAKAM ARABASI KULLANIYOR
İYİ Parti ile CHP arasında ittifak sona ermesine rağmen CHP’li Merkezefendi Belediyesi’nde hala İYİ Parti Meclis üyesi olan Fatih Coşkun’un Belediye Başkan Yardımcılığından istifa etmemesi yada CHP’li Şeniz Doğan’ın Fatih Coşkun’u görevden almaması ise dikkat çekiyor. Ayrıca CHP ve İYİ Parti arasında genel merkez neznin de büyük kavgalar yaşanmasına rağmen Merkezefendi Belediyesi’nde yada Denizli’de iki parti arasında belediyede aynı çatı altında yarı partilere çalışmaları da kafa karıştırıyor.
İYİ Parti Merkezefendi Belediye Meclis üyesi ve Belediye Başkan yardımcısı Fatih Coşkun’un, izin günlerinde dahi makam arabasını kullanması da dikkat çekiyor.
BELEDİYE ÇATISINDA İKİ AYRI ADAY
İYİ Parti’nin Merkezefendi Belediyesi’nde Başkan Yardımcısı Fatih Coşkun’un, İYİ Parti Merkezefendi İlçesi Belediye Başkan adayı olması beklenirken, rakibi CHP’li Belediye Başkanı Şeniz Doğan ile yarışması bekleniyor. Bu süreçte hala belediyeden istifa etmeyen Fatih Coşkun’un ne zaman istifa edeceği ise merak konusu oldu.

Bunları da sevebilirsiniz