Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada aday adayı listesi açıklandı. CHP’den Tavas, Güney, Çameli ve Beyağaç ilçelerinde aday adayı başvurusu yapılmadı.
Yerel seçimler heyecanı sürerken 5 Aralık tarihinde aday adaylık süresi sona eren CHP’de Denizli İl Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, müracaat yapılan isimler kamuoyuna tanıtılırken, 4 ilçeye aday adayı bulamaması dikkat çekti.

İLÇELERDE SANDIK KAVGASI
CHP’de bir çok ilçe ise CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in ön seçim sandığı koymasını bekliyor. Mevcut Belediyesi’nin bulunduğu ilçelerde ise İlçe örgütleri ile belediye başkanı arasındaki kavgalar ise dikkat çekiyor. CHP’li Babadağ Belediyesinde mevcut Başkan Ali Atlı tekrar aday adayı olurken, CHP İlçe Başkanı Mehmet Altınöz ise başka bir aday ile seçimlere katılmak istiyor.
Ali Atlı ile seçimi kaybederiz diyen Altınöz’ün İl Başkanlığı ve Genel Merkeze başka bir aday ile yola devam etmek istediğini söylediği öğrenildi. Ali Atlı’nın Özgür Özel karşıtı olduğu ve Kemal Kılıçdaroğlu’nu desteklediği biliniyor.

BOZKURT ÖRGÜTE KARŞI
Denizli’nin CHP’li Bozkurt İlçesi’nde ise Belediye Başkanı Birsen Çelik ile İl Örgütü arasında gerginlik devam ediyor. Daha önce Pamukkale İlçesi’ne aday olduğu iddia edilen Birsen Çelik’in Kemal Kılıçdaroğlu’nun Genel Başkanlığı kaybetmesi ile aday adaylığı başvurusunu Bozkurt İlçesi’ne yaptırması dikkat çekti. CHP önceki dönem Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun A Takımı olan Gülizar Biçer Karaca ile yakınlığı ile bilinen Birsen Çelik’in Bozkurt’tan aday gösterilmeyeceği ise gelen bilgiler arasında.

Bunları da sevebilirsiniz