Denizli Mimarlar Odası tarafından geçtiğimiz yıl belediyede çalışan mimarlar hakkında maaş eleştirisi gündeme gelirken, Mimar Odası Denizli Şubesi bünyesinde çalışan mimarın ise düşük maaş aldığı iddiaları dikkat çekti. Mimarlar Odası Denizli Şubesinde görev yapan kadrolu mimarın da maaşına zam istediği iddialar arasında ,
Mimarlar Odası Denizli Şube Başkanlığı tarafından geçtiğimiz yıl yayınladığı basın açıklaması ile belediyelerde görev yapan mimarların maaşlarının düşüklüğü eleştirilmiş ve Merkezefendi Belediyesi’nde görev yapan mimarların maaşlarının yükseltilmesi konusunda Mimarlar Odası Denizli Şube Başkanı tarafından yazılı açıklama yapılmıştı.
Bu açıklamaya rağmen Mimarlar Odası Denizli Şubesi’nde görevli Mimar kadrosunda yer alan ve denetimlerde Mimar kadrosu ile çalışana bir kişinin düşük maaş aldığı ve bu durum karşısında zam taleplerine rağmen, henüz zam alamadığı iddia edildi. Mimarlar Odası Denizli Şubesi’nde maddi sıkıntının olmamasına rağmen tek kadrolu mimara düşük maaş verilmesi ise tepkilere yol açıyor.
Zaman zaman maaş zammı konusunda gündeme gelmesine rağmen, konunun Mimarlar Odası Genel Merkezi üzerine atılması ise dikkat çekiyor.

Bunları da sevebilirsiniz