Kılıçdaroğlu’na Denizli Şoku
Denizli Özgür Özel için imza verdi
Bayram Coşkun
CHP’de 5 Kasım’da gerçekleşecek olan Kurultay öncesi Denizli CHP İl Örgütü tarafından Özgür Özel’in CHP Genel Başkan adaylığı için imzalarını Özgür Özel’e teslim ettiler. Kılıçdaroğlu’nun Genel Başkan Yardımcılığını da yapmış TBMM Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca’nın memleketi Denizli’de Özgür Özel’in tüm kurultay delegelerinin imzasını alması dikkat çekiyor.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde yaklaşan kurultay öncesi Denizli’ye gelen, değişim isteyen CHP’lilerin adayı olan Özgür Özel, Denizl’de ki 14 Kurultay delegesinin imzasını aldı.
CHP’de Kemal Kılıçdaroğlu’nun Genel Başkan Yardımcılığı’nı yapmış olan Denizli Milletvekili TBMM Başkanvekili olan Gülizar Biçer Karaca’nın memleketinde kurultay delegelerinin değişim desteği Kılıçdaroğlu’nun moralini bozuyor. CHP İl Başkanı Ali Osman Horzum’un karşısında İl Başkan adayı bulamayan ve özellikle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından değişmesi istenen Ali Osman Hıorzum tek adaylı il kongresinde tekrar CHP Denizli İl Başkanı seçilmişti. Ali Osman Horzum kurultay delegelerine ise özellikle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na muhalif isimleri yazarak değişim hareketine desteğini belli etmişti.
MANISADAN SONRA DENİZLİ
Geçtiğimiz günlerde Manisa CHP İl Örgütü tarafından açıklanan Özgür Özel’e destek imzasının ardından ikinci açıklama ise Denizli’den geldi. Özgür Özel’i Denizli’ye davet eden CHP Denizli İl Başkanı Ali Osman Horzum, ikinci imza desteğinin Denizli’ye yakıştığına dikkat çekerek, şölen havasında bir tören ile imzaları sahnede Özgür Özel’e takdim etti. Toplantıya Gülizar Biçer Karaca’ya yakın bir çok ismin katılması da dikkat çekti.

Bunları da sevebilirsiniz