CHP’de Büyük kurultay öncesi merakla beklenen Denizli’de kurultayda oy kullanacak olan delegelerin de seçildiği İl Kongresi şaşırtan bir sonuçla bitti. Denizli İl Kongresinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na muhalif olan Ali Osman Horzum tek aday olarak seçimlere girdi. CHP Genel Başkan Yardımcılığı yapmış ve Kılıçdaroğlu’nun A takımında olan CHP Denizli Milletvekili TBMM Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca’nın ise İL Başkan adayı çıkarmaması dikkat çekti.

CHP Denizli’de gergin geçen ilçe kongrelerinin ardından merakla beklenen İl Kongresi büyük bir sürpriz ile sonuçlandı. Aylardır, 2 yada 3 adaylı bir il kongresi bekleyen Denizli kamuoyu bugün gerçekleştirilen sürpriz Denizli CHP İl Kongresinde mevcut başkan Ali Osman Horzum tek aday olarak seçimlere katılarak tekrar il başkanı seçildi.
KILIÇDAROĞLU NE DİYECEK ?
Yaklaşan Büyük Kurultay öncesi Denizli’de kurultay delegelerinin belirleneceği İl Kongresi’nde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun A Takımında yer almış olan CHP Genel Başkan Yardımcılığı yapmış ve Kılıçdaroğlu’nun A takımında olan, önceki dönem CHP Genel Başkan Yardımcısı, CHP Denizli Milletvekili TBMM Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca’nın aday çıkarmaması kafaları karıştırdı.
HORZUM ÖZGÜR ÖZEL’İ DESTEKLİYOR
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı muhalif sözleri ile tanınan ve özellikle İl Başkanları toplantısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yüzüne ağır ithamlarda bulunan CHP İl Başkanı Ali Osman Horzum tek aday olarak seçimlere girdi. Denizli’de çekişmeli geçmesi beklenen il başkanlığında mevcut başkan Ali Osman Horzum’a karşı aday bulamayan Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca Denizli İl Kongresi’ne de katılmaması tepki topladı.
Kemal Kılıçdaroğlu ve Gülizar Biçer Karaca’nın Denizli’de bu durumu nasıl karşılayacağı merak konusu olurken, geçtiğimiz yıllarda Gülizar Biçer Karaca Bülent Nuri Çavuşoğlu ve Ali Osman Horzum’un zaman zaman görevden alınması için çalışmalar yaptığı ve başarısız olduğu bilinmekteydi.

Bunları da sevebilirsiniz