RANDEVU VERMEYEN BAŞKAN 7 SAAT ENSAF GEZMİŞ

Merkezendi Kurucu Belediye Başkanlığı yaptıktan sonra CHP’li Şeniz Doğan’a belediye seçimlerini kaybeden AK Partili Muhammet Subaşıoğlu’nun, seçimlerin üzenden 4 yıl geçmesinin ardından yaklaşan yerel seçimler öncesi, siyasi arenaya çıkıp ve son günlerde ki siyasi hamleleler yapması tepki çekmeye başladı. Esnaf ziyaretlerine başlayan Subaşıoğlu “Makamda randevu vermezken şimdi 7 saat esnaf ile sohbet ediyor “ yorumları alırken, hem Ak Parti içinde hemde Denizli kamuoyunda alay konusu olmaya devam ediyor

Yaklaşan yerel seçimler öncesinde Denizli siyasetinin unuttuğu isimlerden olan Merkezefendi Kurucu Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, 2019 yerel seçimlerinde, Merkezefendi Belediye Başkanlığını, CHP’li Şeniz Doğan’a kaybetmesinin üzerinden 4 yıl geçmesinin ardından ortaya çıktı.
Yaklaşan yerel seçimler öncesi ortaya çıkan ve arsa satışları konusu ile gündeme gelmeye çalışan Subaşıoğlu’na parti içinden tepki büyüyor.

SAYKÖY VE TAVAS ARSA SATIYOR
CHP’li Merkezefendi Belediyesinin arsa satışı çektiği videolar ile gündeme getiren Muhammet Subaşıoğlu’nun, AK Partili Tavas ve Sarayköy Belediyelerinin arsa satmasını zora sokması AK Parti içinde büyük tepki topladı. Parti içinde “Gündeme gelme çabası” olarak yorumlanan bu hareketleri sonrası ise “Adaylık çabası” olarak da yorumlandı.

ŞAŞIRTAN PROTOKOL ZİYARETLERİ
2019 yerel seçimlerin ardından 4 yıldır sosyal medya hesabında ziyaret, düğün, taziye gibi çok az paylaşımlarda bulunan ve ziyaretler yapan Subaşıoğlu2nun son günlerde makam sahibi bir isim gibi protokol ziyaretleri yapması ise dikkat çekti. Partililer ve vatandaşlar hangi sıfat ile bu ziyaretleri yapıyor, derken bazı siyasiler ise “Partiye ve Merkezefendi’ye küskünlüğü bitti, koltuk istiyor” olarak yorumladı.

GENEL SEÇİMDE NEDEN ÇALIŞMADI ?
Özellikle AK Parti içinde en büyük tepki ise 2023 GeneL seçimde çalışmalara katılmaması oldu. 14 Mayıs seçimleri öncesi hiçbir etkinlik ve parti ziyareti yapmadığı iddia edilen Subaşıoğlu2nun özellikle genel seçimlerin ikinci tur öncesinde pazaryerlerinden fotoğraf atması ise, “AK Parti’nin kazanacağını anlaması ile rotayı geri AK Parti’ye çevirdi” yorumlarını yaptırdı.
Muhammet Subaşıoğlu’nun özellikle Ali Babacan’ın partisi hakkında ortamlarda çok konuştuğu ve destekleme mesajları da verdiği öğrenildi. Fakat genel seçimlerde ise AK Parti’nin ilk turda kazanması ile tekrar sahalara döndüğü öğrenildi.

Subaşıoğlu’nun özellikle 2019 yerel seçimlerinde aday gösterilmesine rağmen tekrar aday olmak için siyasi arenaya çıktığı iddia edilirken, AK Parti Genel Merkez’in ise Subaşıoğlu’nu aday göstermesinin imkansız olduğu ve adayın genç milletvekili adayı Ekrem Başer olacağı parti içinde en çok konuşulan konu olduğu öğrenildi.

Bunları da sevebilirsiniz