Pelerinsiz kahramanlar sizlere müteşekkiriz

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve 10 ili de etkileyen depremler sonrasında, Denizli’den afet bölgesine giden ilk grup sağlık çalışanları görevlerini tamamlayarak kente geri döndü. Denizli İl Sağlık Müdürlüğü, vefakâr sağlık çalışanları için tören düzenlenerek teşekkür belgesi verildi.

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve 10 ilde yıkıma neden olan depremler sonrası afet bölgesine gönüllülük esasıyla ilk görevlendirilen ekipte yer alan 7 uzman hekim, 9 pratisyen hekim, 2 diş tabibi ve 31 hemşire/ sağlık memuru/ sağlık teknikerinden oluşan toplam 49 sağlık çalışanımız görevlerini tamamlayarak Denizli’ye döndü. Afet bölgesinde büyük bir gönüllülük ve özveri ile canla başla görev yapan bu ekipteki her bir kişiye Denizli İl Sağlık Müdürlüğümüzde tören düzenlenerek İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.

Deprem bölgesine ilk ulaşan ve yaraları saran ekiplerden olan Denizli ekibine gönülden teşekkür eden Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, yaptığı konuşmada bu tür üzücü depremlerin bir daha yaşanmaması temennisinde bulunarak; “Öncelikle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı, yaralı olarak kurtulan vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum. Depremden hemen sonra ilimizden depremzedelerin yaralarını sarmak için bölgeye gittiniz, büyük sorumluluk aldınız, çok zor şartlar altında vazifenizi yaptınız ve geri geldiniz. Orada hala çalışmalar devam ediyor. İnşallah el birliğiyle depremin yaralarını saracağız. Deprem bölgesinde görev alan siz kıymetli sağlık çalışanlarımıza ve sizden sonra giden şu an bölgede olan tüm ekip arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Sağlık çalışanlarına tek tek söz veren İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, ekibin orada yaşadıklarını dinledi ve ilettikleri deneyim ile önerileri mutlaka değerlendireceklerini söyledi. Konuşmalardan sonra Öztürk tarafından ekipte yer alan sağlık çalışanlarına teşekkür belgesi verildi.

Bunları da sevebilirsiniz