// KORONAVİRÜS GÜNLERİNDE SUSUZ MAHALLE  – Gazetecepte.com

KORONAVİRÜS GÜNLERİNDE SUSUZ MAHALLE 

Denizli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı DESKİ tarafından Bekilli İlçesi Sırıklı Mahallesi’nde su sorunu hala çözülemedi. Mahalle sakinlerine yaz günlerinde itfaiye aracından su veriliyor. 4 yıl önce İzmir meydanında su dağıtan Denizli Büyükşehir Belediyesi, Sırıklı Mahallesi’nde itfaiyeden verdiği su için ise vatandaşlara “Sakın İçmeyin” uyarısında bulunuyor.

Denizli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı DESKİ tarafından Bekilli İlçesi Sırıklı Mahallesi’nde su sorunu hala çözülmedi. Yaklaşık 1 aydır susuzluk yaşayan mahalle sakinleri Bekilli Belediyesi ve Denizli Büyükşehir Belediyesi’nden çözüm beklerken, çözüm ise itfaiye araçları ile mahalleye taşınan sular oldu. Suları veren görevlilerin içilmemesi yönünde uyarılar yapmasına rağmen, mahalle sakinleri ise hem kendileri hem de küçükbaş ve büyük baş hayvanları için çare arıyor.

Kurban Bayramı öncesi yaşanan içler acısı durum karşısında yetkililer ise sessizliğini korurken, mahalle sakinleri yaz aylarında tütün sezonu, tarla sezonu ve Kurban Bayramı öncesi yaşanan bu sorunun bir an önce bitmesini bekliyor. Büyük göç veren mahallede bayram günlerinde mahallesine gelen vatandaşlar ile sayı iki katına artarken, susuz geçen günlere birde mahallede kişi sayısının artması da endişelendiriyor.

VİRÜS KORKUSU DA VAR

Özellikle koronavirüs için temizlik ve hijyenin önemi vurgulanırken, köyde içme suyunun olmaması ve temizli için de su bulunmaması mahalle sakinlerini korkutuyor.